UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 24 maja 2026 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy Okres wielkanocny w Kościele. Za odmówienie, bądź odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Podczas Mszy Św., o godz. 10.00, kandydaci na ministrantów zostaną wprowadzeni w posługę.
- Również dzisiaj odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 12.00., w kościele szkolnym. Po Mszy świętej nastąpi przemarsz ulicami Sierpca. Marsz zakończy się na Placu Koronacyjnym Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej, gdzie od godz. 14.00 do 17.00 będzie festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wypieki i ciasta na festyn.
- Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Polecajmy Matce Bożej Kościół Powszechny i nasz lokalny. Msze święte w Sanktuarium o godz. 17.00 i 18.00.
- W czwartek 28 maja przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to w naszym Sanktuarium dzień Św. Szarbela. Zapraszamy na nabożeństwo majowe z intencjami do Św. Szarbela o godz. 17.30. O godz. 18.00 będziemy sprawowali Mszę świętą a po niej nabożeństwo i namaszczenie olejem Świętego Szarbela. Podczas nabożeństwa poświęcimy wodę, sól i olej. Intencje do Św. Szarbela, można wrzucać do skrzynki przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się Obraz Świętego. Po Mszy świętej rozważymy comiesięczną Mękę Pańską a w czasie błogosławieństwa prosimy Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana o uzdrowienie duszy i ciała.
- W najbliższą sobotę 30 maja, o godz. 11.00., J. E. Ks. Bp Mirosław Milewski udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.
- Przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy. Chociaż dzisiaj kończy się czas wielkanocny, to jednak Kościół przedłuża obowiązek przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej do przyszłej niedzieli.
- W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji ks. Leszka z okazji Jego imienin. Solenizanta polecamy modlitwom wiernych.
- Już dzisiaj informujemy, że w Boże Ciało, wyruszymy z naszego Sanktuarium w uroczystej procesji na ulice naszego miasta. Msza święta z procesją zostanie odprawiona u nas o godz. 11.00. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich prosimy o przygotowanie pierwszego ołtarza, przy rzece. Naszych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Studzieńca i Rydzewa prosimy o asystę.
- W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Agnieszkę Pstrągowską, l. 75. Wieczny odpoczynek…
